Raadsleden en wethouders in de gemeente Ommen (1924-heden)

Terug naar het overzicht van alle gemeentes

A

ing. Floris Albert (Floor) Aukema (geb. 1935)
Periode: 1978 t/m 1994, raadslid
Periode: 08-02-1988 t/m 13-04-1994, wethouder
(Ridder in de Orde van Oranje-Nassau)

mr. Malik Azmani (geb. 1976)
Periode: 11-03-2010 t/m 25-03-2014, namens de VVD
(vanaf 17-06-2010 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD)

B

Elizabeth Johanna (Annelies) Bakelaar (geb. 1972)
Periode: 2006 t/m heden, namens het CDA

H. Batterink
Periode: 1924 t/m 1931

drs. Berend Enno van de Beek (geb. 1951)
Periode: 1990 t/m 2002, raadslid namens G.P.V./ChristenUnie
Periode: 26-11-1992 t/m 18-04-2002, wethouder namens G.P.V./ChristenUnie

Rozemarijn (Roos) ter Beek-Aalders (geb. 1973)
Periode: 11-03-2010 t/m 25-03-2014, namens D'66

Wim Beekhuis
Periode: 08-03-2002 t/m 18-04-2002, raadslid namens de VVD
Periode: 18-04-2002 t/m 06-04-2006, wethouder namens de VVD

G.J. Beltman
Periode: 1952 t/m 1953

Maximiliaan Robert baron Bentinck tot Buckhorst (geb. 10-09-1882 Haarlem)
Periode: 1935 t/m 1941

A. van den Berg
Periode: 1972 t/m 1994, raadslid namens de VVD
Periode: 24-05-1984 t/m 30-06-1994, wethouder namens de VVD

F.W. van den Berg
Periode: 1962 t/m 1967

A. Beugelink
Periode: 23-05-2007 t/m 26-05-2010, wethouder namens het CDA

F.J. de Boer
Periode: 1954 t/m 1958

Gerrit Jan Bolks
Periode: 1998 t/m 2010, namens de ChristenUnie

Leonardus Gerhardus Maria (Leo) Bongers (geb. 1957)
Periode: 11-03-2010 t/m heden, namens de Lokale Partij Ommen

J. van der Boon
Periode: 1927 t/m 1941
Periode: 03-09-1935 t/m 05-09-1939, wethouder namens de C.H.U.

F. Breukelman
Periode: 1946 t/m 1954

J. Brinks
Periode: 1978 t/m ......

A.J. Bult
Periode: 1961 t/m 1962
Periode: 1967 t/m .......

Harm Jacob (Harry) Burema (geb. 1944)
Periode: 1983 t/m 1998, namens het G.P.V. / ChristenUnie
Periode: 23-05-2007 t/m 26-05-2010, namens het G.P.V. / ChristenUnie

Machteldje Gerritje Willemina (Machteld) Buter-van der Heiden (geb. 1943)
Periode: 2002 t/m 2004, namens de VVD
Periode: 2004 t/m 25-03-2014, namens de Lokale Partij Ommen (oprichter)

C

E. de Conne
Periode: 1953 t/m 1958
Periode: 1960 t/m 1961

D

E. Daman
Periode: 1972 t/m 1982

P.A.W. Dievelaar
Periode: 1974 t/m 1982

Ottilie (Ottie) Drijber-Bosscher (geb. 1935)
Periode: ....-03-1982 t/m 30-04-1990, raadslid namens D'66
Periode: 01-05-1990 t/m 11-04-1994, wethouder namens D'66

Marinus Dunnewind (geb. 1961)
Periode: 27-03-2014 t/m heden, namens het CDA

E

J.H. Eshuis
Periode: 1946 t/m 1949

H.J. Exel
Periode: 1947 t/m 1949

F

B. Frijlink
Periode: 1924 t/m 1927
Periode: 1931 t/m 1932

G

Daniël Bernardus (Daan) Geurs (geb. 1948)
Periode: 1998 t/m 2002, raadslid namens de PvdA
Periode: 28-04-2006 t/m 26-05-2010, wethouder namens de PvdA
Periode: 2012 t/m 2013, raadslid namens de Lokale Partij Ommen
Periode: 2013 t/m heden, raadslid namens de Volkspartij Ommen Vooruit

K. van Gorkum
Periode: 1962 t/m 1966

Peter Griffioen
Periode: 1991 t/m 1996, namens D'66

H.J. Grotemarsink
Periode: 1924 t/m 1927

H. Groten
Periode: 1949 t/m 1961

 

 

H

Gerrit Jan Hallink (geb. 1959)
Periode: 2006 t/m 25-03-2014, namens de Lokale Partij Ommen 

H. Harmsen
Periode: 1966 t/m 1969

Jan Heijink
Periode: 08-03-2002 t/m 25-03-2014, namens het CDA
(Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

J.H. Heijink
Periode: 1946 t/m 1964

G.J. Hekman
Periode: 08-03-2002 t/m .....

G.J. Hesselink
Periode: 1978 t/m 1982

G. Hiddink
Periode: 1946 t/m 1949

K. Hiemstra
Periode: 1958 t/m 1973

C. Hofstee
Periode: 25-04-2002 t/m .....

D. Hoogeboom
Periode: 1949 t/m 1979, raadslid namens het CDA
Periode: 08-09-1978 t/m 08-06-1980, wethouder namens het CDA

P.B. van der Horst
Periode: 12-04-1994 t/m 04-04-1998, wethouder namens de VVD

C. Huizing
Periode: 1978 t/m 1998

A.C. Huizinga
Periode: 1983 t/m 1984, raadslid namens de VVD
Periode: 07-09-1982 t/m 01-04-1984, wethouder namens de VVD

Jan Hulsink
Periode: 06-04-2006 t/m 24-05-2007, wethouder namens de Lokale Partij Ommen

J. Hurink
Periode: 1935 t/m 1941
Periode: 1946 t/m 1962

I

A.J. Immink
Periode: 1935 t/m 1941, raadslid namens de C.H.U.
Periode: 1945 t/m 1969, raadslid namens de C.H.U.
Periode: 05-09-1939 t/m 1941, wethouder namens de C.H.U.
Periode: 1945 t/m 03-03-1970, wethouder namens de C.H.U.

B.J. Immink
Periode: 06-09-1927 t/m 02-09-1935, wethouder namens de C.H.U.

H.J. Immink
Periode: 1924 t/m 1935

J

J.W. Jansen
Periode: 1945 t/m 1949

G.J. Jaspers
Periode: 1972 t/m 30-04-1986, raadslid namens de C.H.U.
Periode: 03-09-1974 t/m 30-04-1986, wethouder namens de C.H.U.

Gerrit Sjerp de Jonge (geb. 1955)
Periode: 11-03-2010 t/m 03-10-2013, namens de PvdA
Periode: 03-10-2013 t/m 27-03-2014, namens Fractie De Jonge
Periode: 27-03-2014 t/m heden, namens de Volkspartij Ommen Vooruit

Johannes Jutten
Periode: 1924 t/m 1931

K

Pieter Kant (geb. 1951)
Periode: 11-03-2010 t/m 25-03-2014, namens het CDA

J. Kassies
Periode: 1978 t/m ......

L. Kat
Periode: 1945 t/m 1946

Thie (Theo) Katerberg (geb. 1952)
Periode: 11-03-2010 t/m heden, namens het CDA

Johannes (Hans) Kersbergen
Periode: 1994 t/m 2008, namens D'66

B.J. Keukenkamp
Periode: 1946 t/m 1973

B. Klomp
Periode: 1931 t/m 1935

G. Kok
Periode: 1934 t/m 1938

M. Kortman
Periode: 1924 t/m 1935

P. Kramer
Periode: 1923 t/m 1941

L

Ilona Maria Lagas-Meijer (geb. 1956)
Periode: 08-03-2002 t/m april 2006, raadslid namens de VVD
Periode: 18-04-2006 t/m heden, wethouder namens de VVD

J.H.H. Lemmers
Periode: 1957 t/m 1962

D.J. Liezen
Periode: 1939 t/m 1941
Periode: 1945 t/m 1946

G.W. Liezen
Periode: 1964 t/m 1973

W. van der Linde-Galenkamp
Periode: 1983 t/m .....

T.J. van Loo-Kruit
Periode: 08-03-2002 t/m ....., namens de ChristenUnie

Gerhardus Johannes Paulus (Harry) Löwik (geb. 1956)
Periode: 27-03-2014 t/m heden, namens het CDA

M

Alice Makkinga (geb. 1955)
Periode: 27-03-2014 t/m heden, namens het CDA

G. Makkinga
Periode: 1945 t/m 1946

M. Makkinga
Periode: 1974 t/m 1977

H. Marsman
Periode: 1935 t/m 1941
Periode: 1945 t/m 1946

G.J. Martens
Periode: 1945 t/m 1946

G. Meester
Periode: 1928 t/m 1935
Periode: 1945 t/m 1949

Gerrit Jan (Gerrit) Middelkamp (geb. 1954)
Periode: 27-03-2014 t/m heden, namens Volkspartij Ommen Vooruit

H. Moerman
Periode: 1933 t/m 1941
Periode: 1949 t/m 1964

Hilbert Moerman (geb. 1960)
Periode: 27-03-2014 t/m heden, namens de PvdA

J.H. Moerman
Periode: 1972 t/m 1998, raadslid namens de PvdA
Periode: 12-06-1980 t/m 07-09-1982, wethouder namens de PvdA
Periode: 01-05-1990 t/m 25-11-1992, wethouder namens de PvdA

Franciscus Clemence Theodorus (Frans) van der Mooren (geb. 1947)
Periode: 11-03-2010 t/m heden, namens de ChristenUnie

N

G. Naber
Periode: 1974 t/m 1977

M.A. Nevenzel-Bolmer
Periode: 1964 t/m 1969

mr. Gerardus Barend (Ad) Nijhuis (geb. 1944)
Periode: 2006 t/m 25-03-2014, namens de VVD
(van 1982 tot 1990 lid van de Tweede Kamer namens de VVD)
(Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

Gerrit Dinand (Gerdinand) Nijhuis (geb. 1963)
Periode: 11-03-2010 t/m heden, namens D'66

O

Klaas Geert Oldenkamp (geb. 1941)
Periode: 1998 t/m 2010, namens de PvdA

K. Olsman
Periode: 1927 t/m 1935

K. Oordt
Periode: 1945 t/m 1956

P

G. Paarhuis
Periode: 1924 t/m 1935
(Lid van de Orde van Oranje-Nassau)

Philip Dirk baron van Pallandt, heer van Eerde (1889-1979)
Periode: 1924 t/m 1928

Klaas Petter
Periode: 1924 t/m 1941
Periode: 18-08-1923 t/m 06-12-1945, wethouder namens de A.R.P.

Henk Pierik
Periode: 12-04-1994 t/m 18-04-2002, wethouder namens het CDA

A.J. Poelarends
Periode: 1983 t/m ......

A. Pouw
Periode: 1972 t/m 1982

B.J. Pouw
Periode: 1985 t/m .......

H. Pouw Jzn.
Periode: 1983 t/m 1984

J. Prenger
Periode: 1974 t/m 1977

J.H. Prenger
Periode: 1953 t/m 1958

R

Dirk Theodoor (Dick) Remmers (geb. 1963)
Periode: 27-03-2014 t/m heden, namens de Lokale Partij Ommen

H.J. Reurink
Periode: 1958 t/m 1966

drs. G.J. te Rietstap
Periode: 1974 t/m 1982, namens het G.P.V.
Periode: 1994 t/m ....., namens het G.P.V.

Anne Ringsma (geb. 1944)
Periode: 2006 t/m 25-03-2014, namens de Lokale Partij Ommen 

F.A. Rovers
Periode: 1924 t/m 1935

W. de Ruiter
Periode: 1935 t/m 1941
Periode: 1956 t/m 1958

S

Jan Santing
Periode: januari 2006 t/m maart 2010 namens VVD

Jacobus Pieter (Ko) Scheele (geb. 1956)
Periode: 27-05-2010 t/m heden, wethouder namens het CDA

Catharina Maria Pieternella (Rinie) Schunselaar-Henning (geb. 1949)
Periode: 11-03-2010 t/m heden, namens de VVD

Henk Schuurhuis
Periode: 1985 t/m 1998
Periode: 2002 t/m 2010, namens het CDA

T. Schuurman
Periode: 1924 t/m 1934

J.H. Seigers
Periode: 1945 t/m 1947

G.J. Seinen
Periode: 1935 t/m 1941, raadslid
Periode: 1945 t/m 1973, raadslid
Periode: 06-12-1945 t/m 03-09-1974, wethouder namens de A.R.P.

C.J. Siero
Periode: 1935 t/m 1941
Periode: 1945 t/m 1960

I.C.C. Siers-Kooi
Periode: 1978 t/m 1982

H.J.J. Slijkhuis
Periode: 1935 t/m 1939

Gerhard Smelt
Periode: 08-03-2002 t/m 09-03-2010, namens het CDA

W. Stad
Periode: 1958 t/m 1968

Antoinette Eva Stegeman-Drijber (1963-2013)
Periode: 11-03-2002 t/m 2010, namens D'66

E. Stoevelaar
Periode: 1972 t/m 1973

D.H.W. Sturris
Periode: 1962 t/m 1973

T

J. Tamminga
Periode: 1968 t/m 1969

Peter Treffers
Periode: 1996 t/m 1998, namens D'66

V

Guus-Jan Valstar
Periode: 1990-1991, namens D'66

Wilhelmus Johannus Jozef (Wim) van der Vegt (geb. 1942)
Periode: 08-03-2002 t/m ....

J. Venema
Periode: 1981 t/m 1982

J. Veneman
Periode: 1974 t/m 1977

G.J. Veurink
Periode: 1949 t/m 1973

G. Veurink-Kuipers
Periode: 08-03-2002 t/m

Hendrik Jan (Richard) Veurink (geb. 1975)
Periode: 11-03-2010 t/m heden, namens de ChristenUnie

A. Vos
Periode: 1939 t/m 1941
Periode: 1946 t/m 1969

Lambertus (Bertus) Vos (geb. 1944)
Periode: 08-03-2002 t/m 18-04-2002, raadslid namens het CDA
Periode: 18-04-2002 t/m 06-04-2006, wethouder namens het CDA
(Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

J. de Vos
Periode: 1983 t/m ......
Periode: 01-08-1986 t/m 31-12-1987, wethouder namens het CDA

J. Vosjan
Periode: 1946 t/m 1949

Margrita Johanna (Riet) Vosjan (geb. 1939)
Periode: 1966 t/m 1970, raadslid namens het CDA
Periode: 06-05-1970 t/m 30-04-1990, wethouder namens het CDA
(In april 1994 werd Vosjan burgemeester van de gemeente IJsselham die op 1 januari 2001 opging in de gemeente Steenwijkerland. Enkele maanden eerder volgde haar benoeming tot waarnemend burgemeester van Warmond.)

Bernard Teun de Vries Robles (geb. 1956)
Periode: 27-03-2014 t/m heden, namens D'66

W

H. Wagenvoort
Periode: 1974 t/m 1977

Berend Jan Warmelink (geb. 1946)
Periode: 14-04-1998 t/m 18-04-2002, wethouder namens de VVD

J. Weenink
Periode: 1974 t/m 1977

K. Weitkamp
Periode: 1962 t/m 1966

G.H. Wessel
Periode: 1983 t/m .......

G. Wicherson
Periode: 1924 t/m 1935

A.L. Wijkmans
Periode: 1974 t/m 1982

H. Wijnmalen
Periode: 1966 t/m 1969

E.M.W. Wildervanck de Blecourt-Bech
Periode: 1949 t/m 1957

Johannes Hermannus (Johan) Willemsen (geb. 1941)
Periode: 08-03-2002 t/m 24-03-2014, namens het CDA
(Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

Johannes (Johan) Wind (geb. 1972)
Periode: 27-03-2014 t/m heden, namens de ChristenUnie

H. Woertink
Periode: 1985 t/m ........